T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - Bornova Anadolu Lisesi

Duyurular

Ara

ÇEŞİTLİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA OKULUMUZUN ADI KULLANILARAK ETKİNLİKLER YAPILACAĞINA DAİR HABERLER DOLAŞMAKTADIR.OKULUMUZUN YAPACAĞI ETKİNLİKLER SADECE WEB SİTEMİZDE YAYINLANACAK OLUP DİĞER KANALLARDA YER ALAN BU ÇEŞİT DUYURULARA İTİBAR EDİLMEMESİNİ ÖNEMLE BELİRTİRİZ.

OKUL YÖNETİMİ

Kas

02.12.2018 PAZAR GÜNÜ SAAT 10:00 DA ÖĞRENCİLERİMİZİN DERS BAŞARISI,DEVAM-DEVAMSIZLIK DURUMU VB. GİBİ KONULARI GÖRÜŞMEK ÜZERE TÜM VELİLERİMİZİ OKULUMUZA BEKLİYORUZ.TOPLANTIDA HER VELİ, ÖĞRENCİSİNİN SINIFINDA BULUNACAK OLUP DERSE GİREN ÖĞRETMENLER SINIFLARI DOLAŞIP BİLGİ VERECEKLERDİR.

Ekm

OKUL AİLE BİRLİĞİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 14/10/2018 PAZAR GÜNÜ SAAT 11:00 DE OKULUMUZ KONFERANS SALONUNDA YAPILACAKTIR. BÜTÜN VELİLERİMİZİN KATILIMI RİCA OLUNUR.

Eyl

9.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN OKULA UYUM PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE 10 EYLÜL PAZARTESİ 9-A,B,C,D 11 EYLÜL SALI 9-E,F,G,H 12 EYLÜL ÇARŞAMBA 9-K,L,M,N ŞUBELERİNİN SAAT 10:00 DA OKULDA BULUNMASI UYGUNDUR.

SINIF LİSTELERİ EKTE VERİLMİŞTİR.

Tem

Okulumuzu kazanan öğrencilerimizin “Seçmeli Derslerini” belirlemeleri için en kısa sürede okula gelmelerini rica ederiz.

 

Tem

Aşağıda verilen linklere tıklayarak gerekli bilgi ve belgelere ulaşabilirsiniz.

Tem

VELİLERDEN ALDIĞIMIZ DUYUMLARA GÖRE ÜCRET KARŞILIĞI BORNOVA ANADOLU LİSESİNE ÖĞRENCİ NAKLİ YAPILACAĞI ŞEKLİNDE ASILSIZ HABERLER DOLAŞMAKTADIR.

OKULUMUZ HİÇBİR ŞEKİLDE BU TÜR BİR NAKİL ALIMI YAPMAMAKTA OLUP BU TARZ DOLANDIRICILARA PRİM VERİLMEMESİ VE İLGİLİ KOLLUK BİRİMLERİNİN  BİLGİLENDİRİLMESİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

May

31.05.2018 PERŞEMBE SAAT 11:00 DE KONFERANS SALONUNDA HALK OYUNLARI VE DANS GÖSTERİSİ,01.06.2018 CUMA GÜNÜ SAAT 12:00 DE KONFERANS SALONUNDA ÖĞRETMENLER KOROSU PROGRAMI VARDIR YAPILACAKTIR. BU TARAİHLERDE YAPILACAK OLAN ETKİNLİKLERİMİZE BÜTÜN VELİLERİMİZ DAVETLİDİR.

May

4004- DOĞA EĞİTİMİ VE BİLİM OKULLARI

Proje Adı: DÂHİLERİN GÖZÜNDEN BİLİM VE TEKNOLOJİ

 

            20. yüzyılın başlarından itibaren gelişmiş ülkeler üstünlüklerini ortaya çıkarmak için, spor, sanat, fen, matematik, bilim ve teknoloji konusunda üstün yetenekli olan bireylerin eğitimine ve bu bireylerin yetiştirilmesine önem vermektedir.  Yapılan çalışmalarda, ülkemizde Bilim Sanat Merkezlerinin (BİLSEM) yeterli fiziki koşullara sahip olmaması, farklılaştırılmış eğitim modellerinin ve programlarının olmaması, farklı eğitim modellerini araştıran akademik çalışmaların yetersizliği, bu öğrencilerle çalışabilecek nitelikte eğitimcilerin az olmasından dolayı üstün yetenekli öğrencilerle ilgili çalışmaların gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.

            Okulumuz Bornova Anadolu LisesiTürkiye´nin nitelikli okullarından biri olmasından dolayı öğrenim gören üstün yetenekli öğrenci sayısı fazla olan bir okuldur. Bornova Anadolu Lisesi Rehberlik ve Araştırma birimi, okul yöneticileri ve öğretmenleri ile yapılan toplantılarda bu öğrenciler için uygun eğitim planları hazırlanması gerekliliği vurgulanmıştır. Öğrencilerin en çok ilgi duyduğu alanların bilgisayar, teknoloji ve mühendislik alanları olduğu ve gelecekte bu konularla ilgili meslekleri seçmeyi planladıkları belirlenmiştir. Bu kapsamda yapılacak proje çalışmalarında okulumuz Müdür Yardımcısı Nazan Peksarı başkanlığında, proje koordinatörü Necibe Özer, Robotik Kulubü öğretmeni Uzman Yasemin Işık Camgöz ve her zümreyi temsil eden branş öğretmenlerinden oluşan komisyon tarafından beyin fırtınası yapılarak uygun çalışmalar konusunda fikirler üretilmiştir. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen proje bilgilendirme toplantılarına katılan öğretmenler tarafından Tübitak destekli projeleri hakkında yapılabilecek proje önerileri değerlendirilmiştir. Matematik öğretmeni Dr. Duygu Vargör Vural, Bilim ve Teknoloji uygulamalarını içeren Doğa ve Bilim okulu çağrısına uygun taslak çalışmasını anlatarak diğer öğretmenlerin düşüncelerini değerlendirmiştir ve oy birliği ile "DÂHİLERİN GÖZÜNDEN BİLİM VE TEKNOLOJİ" isimli projenin hazırlanması için gerekli takvim oluşturulmuştur.

            Projemizin hedef kitlesi; okulumuzda öğrenim gören üstün zekâlı öğrenciler ve Robotik kulubü öğrencileri olarak belirlenmiştir. Projenin tanıtımı yapılarak istekli öğrencilerden bir ekip oluşturulmuştur. Bu öğrencilere 21. yüzyılın gereksinimleri doğrultusunda yeni bir bakış açısı kazandırarak zenginleştirilmiş ve farklılaştırılmış örnek bir eğitim planı sunabilmek diğer okullara örnek teşkil etmesi açısından önem taşımaktadır. Bu öğrencilerin olaylara bilimsel bakış açısıyla yaklaşabilmelerini sağlamak, yapılan etkinliklerle ve etkileşimli  uygulamalarla aktif hale getirmek, "yapan-yaşayan" konumuna getirmek, izleyici durumdan katılımcı duruma getirmek; onların bilimsel düşünme becerileri kazanmaları ve bilimsel çalışmalara karşı özgüvenlerini geliştirmeleri sağlamak açısından önemlidir.

             Projemizin amacı; Bornova Anadolu Lise´sinde öğrenim gören tanısı konulmuş üstün yetenekli bireylerin güncel teknolojiler   (yapay zeka, robotik, kodlama, sanal ve arttırılmış gerçeklik),  mühendislik ve uygulamaları konularında eğitim görmelerine fırsat tanıyarak, bu bireylerin yetiştirilmesinde ülkemize katkı sağlayabilmektir.

             İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Ege Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü, Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Bölümü ile iletişime geçilerek proje önerisi aktarılmıştır. Her iki üniversitede ilgilenen öğretim üyeleri ile toplantılar yapılarak öğrencilerimizle tanışmaları sağlanmıştır. Öğrencilerimiz ilgi duydukları alanları, neler yapmak istediklerini paylaşmışlardır. Üniversitelerle olan işbirliğimiz Protokol imzalanarak tarafların yükümlülükleri belirlenmiştir.

            Proje hazırlanma süresinde, projenin yönetim planı ve yürütülme süreci öğretim üyeleri paylaşılmış, yapılacak etkinlikler, etkinliklerin niteliği, zamanı,  gerekli malzemeler belirlenmiştir. Kullanılacak Laboratuvarların iş güvenlik kurallarına uygun olduğu, her iki okulda gerekli sağlık birimleri bulunduğu tespit edilmiştir. Proje kapsamında yapılan bilimsel etkinliklerde yenilik -yaratıcılık, özgünlük, esneklik, dinamiklik, farklılıkları değerlendiren ve destekleyen eğitim ortamı, işbirliği ve ekip çalışmalarıyla hazırlanacaktır.

             

           

 

 

 

May

TÜBİTAK 4006 FUARI 17 MAYIS 2018 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 09:30 DA OKULUMUZ SPOR SALONUNDA SERGİLENECEKTİR.SERGİMİZE BÜTÜN ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZ DAVETLİDİR.

Nis

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI II.DÖNEM VELİ TOPLANTISI 29 NİSAN 2018  PAZAR 10:0012:00ARASI YAPILACAKTIR.BÜTÜN VELİLERİMİZİ ÖĞRENCİLERİNİN DURUMLARI HAKKINDA DAHA İYİ BİLGİ SAHİBİ OLMALARI İÇİN TOPLANTIYA BEKLİYORUZ.

Kas

ÖĞRETMEN DERS PROGRAMI

Ekm

Ekm

Eyl

GÜNCEL SINIF LİSTELERİ AŞAĞIDA EKTEDİR.