T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / BORNOVA - Bornova Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

OKULUMUZ ALMANCA BÖLÜMÜNÜN EYLÜL VE EKİM AYINDA YAPMIŞ OLDUĞU ETKİNLİKLER VE KAZANDIĞI BAŞARILAR EKTEDİR.

Ekm

İZMİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ŞUBE MÜDÜRLERİMİZ SELİME ŞENTÜRK DOĞRAMACI,ÖZGÜR KAPLAN,ALAATTİN BAYAT,ÖMER ULUPINAR,MURAT ÇEVİK,ABDULLAH KOTAY,MEHMET YİĞİT,SÜLEYMAN MENEK VE BORNOVA İLÇE MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ İSMAİL ŞAHİN OKULUMUZU ZİYARET EDİP,OKUL MÜDÜRÜMÜZ AYDIN DOĞMUŞ İLE GÖRÜŞEREK HASBİHAL ETMİŞLERDİR.OKULUMUZUN BAŞARISI ÇITASININ DAHA FAZLA YÜKSELTİLMESİ İÇİN KARŞILIKLI FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNUP GEREKLİ DESTEĞİ SUNACAKLARINI BELİRTMİŞLERDİR. DEĞERLİ MÜDÜRLERİMİZİN ZİYARETİNDEN DOLAYI KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ.

Eyl

Gazilik, Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının yaşayan destanıdır. Gazi ise bu kahramanı yazan destanın adıdır. Gaziler gününüz kutlu ve mübarek olsun

Eyl

OKUL MÜDÜRÜMÜZ AYDIN DOĞMUŞ 11.09.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN OKULUMUZDA GÖREVE BAŞLAMIŞTIR.

Ağu

2018 YKS SINAVINDA ÖĞRENCİLERİMİZ BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTILAR.İLK 1000 İÇERİSİNDE 13 ÖĞRENCİMİZ, İLK 10.000 İÇERİSİNDE İSE 102 ÖĞRENCİMİZ YER ALMIŞTIR.ÖĞRENCİLERİMİZİ BU BÜYÜK BAŞARILARINDAN DOLAYI TEBRİK EDER; KATKISI BULUNANLARA DA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

BORNOVA ANADOLU LİSESİ YÖNETİMİ

Haz

Ege Üniversitesi öğrencileri ile MEB öğrencilerini buluşturan proje

Ali İhsan Mimtaş

Ege Üniversitesi öğrencileri Bornova’da eğitim gören ilk,orta ve lise öğrencilerinin İngilizce öğrenmesine katkı sağlayacak.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü ile Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen ‘‘spe- bre- ak ( speak& break) Let’s Dyned Projesi’ne imzalanan protokol ile start verildi. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Bornova’da eğitim gören öğrencilerin İngilizce pratik yapmasına katkı sağlayacak.

EÜ Rektörlüğü Eski Senato Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; EÜ Rektör Yrd. Prof. Dr. Mehmet Ersan, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, EÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Eşref Abay ile projeden sorumlu Ege Üniversitesi akademisyenleri ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli şube ve okul müdürleri katıldı.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülecek ‘‘spe- bre- ak ( speak& break) Let’s Dyned Projesi ile Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında gönüllü öğrenciler Bornova’daki projeye dahil olarak devlet okullarındaki öğrencilerle ‘Chat Corner’ ( Sohbet Köşesinde) online konuşabilecek. Ögle tatilleri, tenefüs ve uygun ders saatinde haftada 2 gün konuşma pratiği ve DYNED çalışma desteğiyle, aktiviteler ve sohbet ortamları oluşturularak İngilizce öğrenimi keyifli hale getirilecek.

Protokol töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Ersan, ‘‘ Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde çocuklarımızın dil eğitimine büyük katkı sunacak bir projeyi hayata geçiriyoruz. Çocuklarımızın kendilerini İngilizce ifade etmelerini kolaylaştıracak olan bu projenin genişleyerek sürdürüleceğine inanıyoruz. Ege Üniversitesi olarak projeye her türlü katkı sağlamaya ve bu projeyi yayagınlaştırmaya gayret edeceğiz. İşbirliğinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve projeye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu ise Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Budak’a yakın işbirliği ve eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek ‘‘ Projemizin üniversitemiz öğrencileri ile kardeşlerini buluşturarak İngilizce’yi korkulan bir dil olmaktan çıkaracağına inanıyorum’’ dedi. Dekan Prof.Dr. Eşref Abay da projenin Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin, öğretmenlik deneyimi kazanmalarına katkı sunacağını ifade etti.

Proje, Avrupa’ya uzanacak

Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanılan ve bilgisayarlar üzerinden öğrencilerin İngilizce öğrenmelerini sağlayan DYNED sistemine üniversite öğrencileri dahil edilecek. DYNED kullanımının yaygınlaşması ile öğrencilerin İngilizceyi günlük hayatın içerisinde aktif olarak kullanılması sağlanacak. Projeyle eş zamanlı olarak başlayan E-twinning projesi sayesinde ise Edebiyat Fakültesi öğrencileri ve Bornova’da eğitim gören öğrenciler İtalya’da DYNED programını kullanan öğrencilerle iletişim halinde olarak İngilizce’lerini gelistireceklerdir

Fotoğraflatı:

Proje Ekibi: Soldan saga: Edebiyat Fakültesi Dekan Yrd.Doç. Dr. Selami Fedakar, Bornova ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü DYNEd Sorumlusu Sevilay Özkaya, Bornova Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Projenin E-twinning Avrupa İletişim Sorumlusu Nazan Telli. Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr Arife Karadağ, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Eşref Abay.

May

May

OKULUMUZ MATEMATİK OLİMPİYAT TAKIMI 115 OKULUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN 23.ULUSAL ANTALYA MATEMATİK OLİMPİYATLARINA KATILMIŞ;FURKAN ATEŞ İSİMLİ ÖĞRENCİMİZ BRONZ MADALYA ALMIŞTIR.OKULUMUZ MATEMATİK OLİMPİYAT TAKIMINI ÇALIŞTIRAN MATEMATİK ÖĞRETMENLERİMİZ ALPASLAN SAĞLAM, GÜLSÜM ERYALÇIN VE SELVER CEMGİL´E  KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERKEN;OLİMPİYAT TAKIMIMIZI BAŞARILARINDAN DOLAYI OKUL YÖNETİMİ OLARAK TEBRİK EDERİZ.

May

Bornova Anadolu Lisesi’nin bize kazandırdığı misyon ve vizyon itibariyle; yaratıcı, daima yenilikçi ve ekip olmanın bilincindeki BAL’lılar olarak çalışmalarımızın meyvesini aldık. Uluslararası kapsamda gerçekleşen Genç Başarı Şirket Yarışmasının Türkiye finallerine katılmanın gururu içerisindeyiz. Okulumuzu ve İzmir’i temsil edeceğimiz İstanbul yolculuğu öncesi, vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederiz. -Node

May

OKULUMUZ AYRAN GÜNÜ ŞENLİKLERİ KAPSAMINDA YAPILAN ETKİNLİKLERİN YANISIRA OKULUMUZUN TARİHÇESİNE AİT BÖLÜMÜN AÇILIŞI YAPILDI.TARİHÇE BÖLÜMÜNÜN YAPILMASI İÇİN KATKI SUNAN BALEV ÜYELERİNE OKUL MÜDÜRÜMÜZ OĞUZ ACAR TARAFINDAN PLAKET VERİLDİ.

May

OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNİN CERN´E YAPTIĞI GEZİDEN KARELER.

Nis

6-9 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir Atatürk Lisesi’nin gerçekleştirdiği MUNİAL etkinliğine, okulumuz İngilizce öğretmenleri Ayşegül SIĞINÇ, Esra DEMİRCİ ve Sabriye KARATAŞ DEMİRTAŞ tarafından oluşturulan MUN Proje Takımı’ndan bir grup öğrenci katılım sağlamıştır. Katılım sağlayan öğrencilerden 10/F sınıfından Cem Erciyes ‘Out- Standing’; 10/A sınıfından Ender Nargız, 11/C sınıfından Yekta Türkan ve 9/O sınıfından Babir Koca ‘Honourable Mention’ ödülü alarak başarılarını belgelendirmişlerdir. Katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

Nis

KÜTÜPHANE HAFTASI OKULUMUZDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI AYRICA KÜTÜPHANE HAFTASI DOLAYISIYLA ÇİMENTAŞ İLKOKULUNA 702 ÇİMENTAŞ ORTAOKULUNA 98  ADET KİTAP BAĞIŞLANMIŞTIR.

Mrt

12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA TÖRENİ OKULUMUZDA COŞKUYLA KUTLANDI. OKULUMUZ KOROSU İSTİKLAL MARŞINI CANLI OLARAK SESLENDİRDİ.

Mrt